V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím emailu chscrystalsolid@gmail.com. Vyplňte dotazník, který najdete níže, připojte k vašemu emailu a do zprávy pak napište také něco o sobě, své rodině, místě bydlení a zkušenosti s pejsky. Zároveň je vhodné zmínit vaše plány se štěňátkem a co mu můžete nabídnout.
Než nás oslovíte, věnujte pozornost všem informacím zveřejněným na této stránce!!!
Zájemců je hodně, budeme pečlivě vybírat.

NÁŠ CHOV

Chov psů je nesmírně seriózní záležitost. Je spojená s živými tvory, kteří člověka dokážou podpořit a stát se mu věrnými parťáky po jejich celý život. Vy jim ale na oplatku jejich lásku musíte opětovat a dobře se o ně starat. I přesto, že to zní možná jednoduše, je třeba počítat se vším.

Věnujte pozornost informacím na této stránce, pokud se rozhodnete pořídit si štěňátko z naší chovatelské stanice.

Velmi nám záleží na osudu každého zlaťáčka, který se u nás narodí. Rozhodnutí pořídit si štěně by mělo být velice dobře zváženo, měli byste si uvědomit, zda máte tu možnost, prostředky a také ochotu věnovat novému členu rodiny PO CELÝ JEHO ŽIVOT dostatek péče a času potřebného pro výchovu, venčení a každodenní zábavu. Budete muset prostudovat alespoň základní literaturu o správné výchově a výcviku psů, několikrát navštívit psí cvičák, aby se pes naučil základní povely a zvykl si vás poslouchat a vy získali povědomí o tom, co to vlastně pes je. Důležité to je nejen pro váš blahobyt, ale i pro vlastní bezpečnost vašeho nového psího kamaráda.

Nepořizujte si štěňátko jako dárek pro děti, pokud nejste připraveni se o něj sami starat!

Pokud nastane situace, kdy z jakýchkoliv důvodů (stěhování, rodinné neštěstí či naopak štěstí) nebudete nadále schopni pejskovi věnovat dostatečně času a budete přemýšlet i o tom, kam psa dát, požadujeme, aby jste v první řadě neprodleně kontaktovali naší CHS! Budeme se snažit pomoci, jak to jen půjde a spolu najdeme východisko. Štěňátka opravdu špatně nesou opakované střídání majitelů a myslím, že není ve vašem zájmu je zbytečně trápit.

COVID-19

Prosíme každého zájemce o štěňátko důsledně zvážit svoje přání o pořízení psa v této době. Uvědomujeme si, že jak jsou lidé hodně doma, s rodinou, nemají co dělat, nudí se a jsou unavení z denní jednotvárnosti, často myslí na to, jak se jakkoliv zabavit. Jenomže pes není chvilková záležitost, není to hračka, kterou můžete zahodit, ale závazek minimálně na 10 až 15 let. Budeme na tuto stránku věci velmi dbát při výběru páníčků. Naším cílem je najít pro každé štěně milující domov, kde se stane plnohodnotným členem rodiny.

NAŠE ŠTĚŇATA

Štěňata z naší CHS vyrůstají v láskyplném rodinném prostředí, kde mají k dispozici přístup na zahradu, jsou pod stálým dohledem a přichází do styku i s jinými zvířaty (kočky). Do nových rodin odchází ve věku minimálně 8 týdnů. V této době jsou plně socializovaná, každé dva týdny odčervováná, očkováná v 6ti týdnech, označena čipem a podrobená důkladné veterinární prohlídce (vyhodnocení a kontrola zdravotního stavu, kondice, skusu, u psů varlat). Do nového domova si s sebou vždy odvezou malou výbavičku.

Musíme upozornit, že retriever rozhodně nepatří do kotce a potřebuje bydlet po boku svého pána.

Absolvování výstav a zkoušek není povinnosti, pouze si přejeme, aby se štěňátko mělo v novém domově co nejlépe a bylo o něj vždy dobře postaráno. Přesto budeme za jakoukoliv aktivitu s naším odchovancem rádi.

Rezervace přijímáme až po narození štěňátek, kdy zájemce požádáme o vyjádření vážného zájmu o štěně. Od 6. týdne věku štěňátek k nám můžete na návštěvu si štěňátko vybrat. Zároveň obdržíte rezervační smlouvu a složíte zálohu, která je nevratná v případě zrušení rezervace kupujícím a vratná v případě zrušení rezervace prodávajícím (bez nutného udání důvodu). Smlouva a rezervační poplatek jsou zárukou budoucího majitele o tom, že je pro něj štěně rezervováno a zároveň pro nás jako chovatele, že víme, že jsme pro štěňátko panička našli, že ho opravdu chce a přijede si pro něj až nastane ten správný čas. Nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice. Po složení rezervačního poplatku a podepsání rezervační smlouvy obdržíte emailem elektronickou verzi kupní smlouvy, kterou budete u nás podepisovat při odběru štěněte. Uvědomujeme si totiž, nakolik může být vyzvednutí nového člena rodiny emotivní, proto si budete moci přečíst všechny údaje kupní smlouvy předem a poté i zkontrolovat u nás.

Cena za zlatého retrievera v České republice se pohybuje v rozmezí od 30 do 50 000 Kč. Konečná cena se stanoví až po narození vrhu.

Zároveň si uvědomte, že pořízením štěněte vaše výdaje neskončí. Počítejte s tím, že budete muset i nadále utrácet, a to za kvalitní stravu, hračky, pamlsky, obojky, vodítka, misky, pelíšky, veterinární péči a v neposlední řádě i výchovu. Celoživotní chovatelský servis z naší strany je samozřejmosti a trvalý kontakt je moc vítán. Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit a vždy vám s radosti s čímkoliv pomůžeme.

Se štěňátkem od nás rovněž dostanete:

CO OČEKÁVÁME OD VÁS

Budeme neskutečně rádi, pokud nás budete informovat o dalším životě štěněte, posílat fotky a zprávy o tom, jak se štěňátku vede. Dovedeme tak pak poskytnout i ostatním milovníkům zlaťáčku či zájemcům o naše příští vrhy sledovat vývoj naších odchovů a vy získáte možnost vidět úspěchy sourozenců svého psího kamaráda.

9 DŮVODŮ, PROČ SI POŘIZOVAT ZLATÉHO RETRÍVRA

 • Pokud toužíte po chytrém rodinném společníkovi, je retrívr to pravé pro vás. Rád se učí novým věcem.
 • Zlaťák je prostě krásný pes, kdo by si nezamiloval jejich hluboký pohled?
 • Díky své husté podsadě zvládá nepřízně počasí a není pro něj problém strávit celý den venku ať je léto nebo zima. Bude spokojený tam, kde bude jeho páníček.
 • Je to pes vhodný k dětem. Má je rád a bude jim skvělým parťákem.
 • Retrívr bude nejspokojenější se svým paničkem, ať už v bytě nebo domě. Svoji rodinu miluje a venku by strádal.
 • Chcete se věnovat některému psímu sportu? Retrívr zvládne cokoli, co si na něj vymyslíte. Zejména šikovný je ve frisbee a dogdancingu.
 • Při správné socializaci se dobře snese i s dalšími psy a jinými zvířaty.
 • Výcvik a výchovu zvládne i začátečník.  
 • Jsou to aportéři tělem i duší a pro míček udělají cokoliv!

6 DŮVODŮ, PROČ SI NEPOŘIZOVAT ZLATÉHO RETRÍVRA

 • Pokud chcete psa, který ohlídá dům, zlaťák nebude ten nejlepší výběr. Zloděje by pravděpodobně hezky přivítal a pomohl jim najít vaše cennosti.
 • Má krásnou srst, která ale taky dost líná. Takže pokud z chlupů šílíte, poohlídněte se po jiném plemeni.
 • Milují vodu a ještě víc bláto a bahno. Připravte se, že retrívr najde i v tom nejsušším období i tu sebemenší kalužinu a z procházky se tak nikdy nevrátíte se suchým a čistým psem.
 • Zlatý retrívr svoji rodinu miluje a dokáže na vás počkat doma, než mu v práci vyděláte na granule a tenisáky. Ale pokud býváte v práci celé dny a vracíte se domů až večer, bude váš zlaťák nešťastný. Svého člověka chce mít co nejvíce na blízku, proto zvažte svoje časové možnosti ještě před pořízením.
 • Mají velký apetit. Pokud zapomenete vynést koš, je dost pravděpodobné, že ho retrívr podrobí důkladné kontrole. Taky mohou mít sklony k obezitě a je proto důležité jim hlídat krmnou dávku a denní aktivitu.
 • Často trpí na onemocnění pohybového aparátu. Proto je velmi důležité dbát na dobrý rodokmen svého mazlíčka. Chovní jedinci musí splňovat určité požadavky, aby mohli být zařazeni do chovu, čímž se často daří předejít různým zdravotním problémům. I přesto dědičnost je velmi složitým oborem a jistota nikdy není 100%. Prevenci onemocnění je i kvalitní strava.

ZÁJEMCE

Pokud jste si pečlivě prostudovali všechny informace na našich stránkách, ještě jednou si promysleli, jestli psa opravdu chcete, souhlasíte s našimi požadavky a jste rozhodnutí pro pořízení štěňátka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu.

Jako každé poctivé chovatelské stanici i nám záleží, co naše odchovy v budoucnosti čeká. Pro naše štěňata se snažíme najít a vybrat ty nejlepší paničky, a proto vás poprosíme o řádné vyplnění dotazníku, který jsme připravili pro vážné zájemce o naše štěňata, abychom se s vámi mohli lépe seznámit a skutečně posoudit, komu naše nejmenší svěřujeme a předáváme do péče na jejich celý život.

Dotazník si stáhněte, vyplňte a připojte k vaší zprávě, v níž se představíte. Není nutné dotazník tisknout, stačí vyplnit na počítači.
Děkujeme za poctivé, pravdivé a pečlivé vyplnění dotazníku.

Po obdržení dotazníku od vás se ho budeme snažit co nejdříve posoudit a v případě naplnění našich představ a splnění našich očekávání, budete v co nejkratší možné době informováni o zařazení do čekací listiny naší CHS.

Prosíme o pravdivé vyplnění dotazníku! V případě zjištění nepravdivých údajů budete z pořadníku zájemců o štěně ihned automaticky vyloučeni.

Vyplněním a odesláním dotazníku nevzniká žádný právní nárok na štěně z naší CHS.

V případě, že nebudete zařazeni na pořadník budoucích majitelů nebo vám štěně nebude rezervováno či prodáno, bude tento dokument zničen.

Zasláním tohoto dotazníku dáváte souhlas se zpracováním vašich údajů v souladu s GDPR pro potřeby naší chovatelské stanice. Vaše údaje nebudou poskytovány žádné třetí straně.

Jak probíhá jednání se zájemci o štěně?

Shopping Basket