Jsme rodinná chovatelská stanice založená na přelomu let 2020 a 2021. Věnujeme se chovu zlatých retrieverů a bengálských koček a nacházíme se v okrese Praha-východ, ve Středočeském kraji.

Zvířata byla vždy součásti našeho života. Vždycky jsme měli doma psy a kočky, co se pamatujeme.

První štěňátko zlatého retrievera jsme si pořídili v roce 2003. Byla to krásná bělosněžná holčička, hodné a vyrovnané povahy, kterou jsme pojmenovali Dana. Skvěle vycházela s malými dětmi (což k retrieverům beze sporu patří), přinášela nám hodně radosti a zkrášlovala každou chvíli všedních dnů. Spolu jsme se úspěšně zúčastnili velkého počtu výstav, dařilo se nám získávat tituly a ceny a v roce 2006 jsme odchovali jeden vrh deseti úžasných štěňátek.

Opustila nás v roce 2017. Tehdy jsme si mysleli, že si už dalšího psa nepořídíme, tolik nás její odchod zasáhnul. Po půl roce jsme si uvědomili, že nám pes v rodině opravdu chybí a že jsme připravení na nového psího kamaráda. O tom, že to bude zlaťák a fenka, nebyla žádná diskuze. Zároveň jsme si řekli, že možná, pokud by se nám v budoucnosti podařilo splnit se štěňátkem všechny požadavky k chovu, mohli bychom založit chovatelskou stanici.

Začali jsme tedy vyhledávat aktuální vrhy a narazili na CHS AUREA SIDERA, která zrovna zadala k rezervaci svůj třetí vrh. Naštěstí, když jsme kontaktovali chovatele, oznámili nám, že by ještě měli mít volnou fenku. To nám udělalo obrovskou radost a už jsme se nemohli dočkat, až si pro ni budeme moct přijet a odvézt domů. Takto se v naší rodině objevila Bella. Od prvního dne u nás se stala právoplatnou členkou naší domácnosti a už jsme si ani nemohli představit, jaký byl náš život bez ní.

Ve stejné době jsme si pořídili naše první koťátko bengálské kočky. Byl to sen, vlastnit kočku této unikátní rasy, která nás velmi zaujala svým originálním vzhledem po svých divokých předcích a povahovými vlastnostmi, které se v něčem podobají psím. Proto jsme si pořídili na mazlíčka Seraphyma a jak už to bývá, nezůstali jsme u kočky jedné. O rok později se u nás objevila chovná kočička Divinecat Suri Amura, která by měla nést modrý gen.

Bydlíme v rodinném domě, kde mají naše zvířátka k dispozici prostornou zahradu a kočky i velkou voliéru. Se psy chodíme na dlouhé denní procházky do lesa, polí nebo k řece, což nám naše místo bydlení perfektně umožňuje.

Cílem naší CHS je odchovat zdravé jedince a poskytnout jim co nejlepší start do dalšího života se svými majiteli. Páníčky se snažíme pro každé miminko pečlivě vybírat. Nabízíme celoživotní chovatelský servis. Můžete se na nás kdykoliv obrátit a společně se budeme snažit zorientovat se v každé problematice, týkající se našich malých. Jsme obyčejní lidé a nikdo z nás neví úplně všechno, proto se nás rozhodně nebojte kontaktovat, vždycky pomůžeme, čím to jen půjde a spolu najdeme východisko. Vytvořme společně ty nejlepší podmínky pro život našich milovaných mazlíčků.